Venkovní roleta SUNSTOP

Předokenní rolety SunStop

Co je to venkovní roleta SunStop?

Venkovní roleta SunStop je účinné venkovní zastínění s hliníkovou kazetou a speciální tkaninou. Díky ní budete mít v místnost zajištěno optimální klima. To je také hlavní funkcí venkovní rolety SunStop.


Čím je venkovní roleta užitečná?

Venkovní rolety zabrání proniknout většině tepelného slunečního záření. Díky tomu se zamezí nepříjemnému přehřívání interiéru. Zároveň ovšem propouští dostatečné množství denního světla a jsou tak ideálním stínícím prvkem do každého interiéru.

Fungování venkovních rolet

Umístění venkovních rolet je na okenním či dveřním rámu – samozřejmě z venkovní strany. Zadrží tak nepříjemné tepelné záření dříve, než přes sklo okna pronikne do interiéru. Důmyslná perforace látky přitom umožní průchod dennímu světlu, a také průhled ven.

Je obsluha venkovních rolet složitá?

Naopak! Používání venkovní rolety SunStop je velmi jednoduché. Roleta se ovládá uchopením madélka a stažením do požadované pozice. Zde se spodní profil vsadí do pevných hliníkových háčků.

Složení venkovích rolet SunStop

Roleta se skládá z hliníkové toče o průměru 38 mm, na které je upevněna a natočena speciální tkanina Soltis. V toči je integrována silná pružina s nastaveným předpětím, díky tomu je tkanina dokonale napnuta a odolává i silnému větru. Toč s tkaninou je uschována v hliníkové kazetě. Čelní strana kazety může být s použitím fixační pásky opatřena rovněž tkaninou.

  • Roleta se ovládá manuálně tahem ruky za madlo spodního profilu a stažením látky do požadované polohy, kde se zaaretuje do fixačních háčků.

Textilie Soltis je vyráběna speciálně pro účely venkovního zastínění, čemuž odpovídá technologie výroby. Základní osnova z polyesterového vlákna je po utkání fixována a rovnoměrně napínána speciální patentovanou technologií Precontraint, tak aby bylo dosaženo maximální tvarové stability v podélném i příčném směru. Poté je tkanina opatřena ochrannou vrstvou PVC pro maximální odolnost a životnost. Pozoruhodnou vlastností tkaniny Soltis je to, že díky cílené perforaci je částečně transparentní a umožňuje tak přirozený vizuální kontakt uživatelů s venkovním prostorem, zároveň však zadrží většinu slunečního tepelného záření. Základní rozdělení tkanin Soltis je na řadu 86 s menší hustotou tkaní a na hustěji tkanou řadu 92.

Technické údaje:

gramáž     tloušťka

Soltis 86     380 g/m2     0,43 mm
Soltis 92     420 g/m2     0,45 mm


Pro správný výběr typu a barvy materiálu slouží následující parametry:

  • TS – propustnost záření
  • RS – odraz záření
  • AS – absorpce záření
  • TV – propustnost viditelného světelného spektra

Typy a barvy venkovních rolet    Typy a barvy venkovních rolet_1Hodnoty TS, RS a AS jsou vyjádřeny v % a jejich součet je vždy 100%. Hodnota TV je rovněž vyjádřena v % a udává podíl venkovního světla, které materiál propustí do místnosti.

 

Pro informaci:

Vraťte Vaše dítě do života - pořiďte outdoorové oblečení pro děti

Děti by měly trávit volný čas venku! Dopřejte jim to. Zažehněte v ních dobrodružství po boku jejich kamarádů. To mohou prožít právě s naším kvalitním outdoorovým oblečením pro děti! Více na www.outdoorbaby.cz!

Novinky

22.05.2017

záclony do obýváku, záclony a závěsy

Záclony a závěsy navrhujeme a realizujeme pro Vás. Záclony do obýváku, do ložnice a kuchyně nebo dětského pokoje. Navrhujeme a realizujeme vše pro v

---------------------------------číst více

20.10.2016

Látková roleta Zebra

Roleta Zebra Látková roleta s funkcí žaluzie s látkou den a noc Roleta Zebra nabízí zcela unikátní způsob zastínění interiéru. Je pojmenovaná podle

---------------------------------číst více

20.10.2016

Japonské stěny, Japonské posuvné stěny

Proč objednávat japonské posuvné stěny a japonské stěny? Důvodů je hned několik pro japonské stěny! Japonské posuvné stěny jsou moderním a k

---------------------------------číst více

20.10.2016

Kovové garnýže na záclony a závěsy

Moderní garnýže - kovové garnýže s broušeným efektem. Kovové garnýže dvouřadé? Postrádá Váš interiér, pěkný doplněk, který by zároveň plnil velmi úč

---------------------------------číst více

Kontakt

tel:

+420 312 267 411

mobil:

+420 777 183 548

email:

kstyl@kstyl.cz